ترخیص کالا از دبی


 

امروزه بیشتر تاجران به دلیل مناسب بودن هزینه‌های ترخیص کالا از دبی، به واردات کالا از دبی پرداخته و به دلیل پرداخت هزینه‌‌ کم برای ترخیص کالا از گمرک دبی، به واردات کالا از این منطقه علاقه نشان می‌دهند. افراد برای ترخیص کالا از گمرک دبی باید شرایط گوناگونی را در نظر داشته باشند که می‌تواند مرتبط با تعرفه‌های ترخیص و قوانین مربوط به آن باشد.

 

 به طور کلی می توان امروزه دبی را در مقام پایگاهی استراتژیک در صادرات شناخت. ترخیص کالا از دبی طی تشریفاتی انجام می گیرد که به طور ویژه نیازمند مهارت و تخصص کافی نیز خواهد بود.

مجموعه بارون امپرور جنرال تریدینگ مجری ترخیص کالا با شماره لایسنس 587395 است. این مجموعه با داشتن سابقه فعالیت بیش از 25 سال در بخش ترخیص کالا به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های گمرکی در ایران شناخته می شود. از سویی دیگر مجموعه یاد شده با عضویت در اتاق بازرگانی امارات از مطمئن ترین حوزه های تجاری در این رابطه شناخته می شود.

 

مبادلات تجاری امارت و ایران

امارات در ردیف کشور های واردکننده بدون مالیات قرار گرفته است. به همین منظور هر گونه واردات و صادرات بدون اتخاذ هزینه های مالیاتی، به طور حتم بیشترین سودآوری را برای تجار به همراه خواهد داشت.

ایران نه تنها یک مقصد وارداتی از امارات، بلکه یک کشور واسطه ای به منظور صادرات گسترده نیز به شمار می رود. ایران با قرار گرفتن در نقطه ای استراتژیک، شرایط صادرات بهتر را برای امارات فراهم نموده است.

نکته قابل توجهی که ترخیص کالا از دبی را نسبت به سایر کشور ها و حوزه های مبادلاتی متفاوت نموده است، کاهش هزینه های حمل و نقلی است.  در ادامه به بررسی روش‌های مختلف ترخیص کالا از گمرکات دبی می‌پردازیم و شرایط لازم برای انجام این کار را بررسی می‌کنیم.

 

ترخیص کالا از امارات

کشور امارات از بزرگ‌ترین و معتبرترین کشورهای تجاری به شمار می‌آید که همه ساله، تعداد بی‌شماری از معاملات تجاری مختلف در این کشور انجام می‌شود؛ در واقع این کشور، یکی از اصلی‌ترین کشورهای تجاری در منطقه‌ی خاورمیانه و خلیج فارس به شمار می‌رود و زمینه‌ی انجام فعالیت‌های تجاری برای خیلی از بازرگانان سایر کشورها را فراهم می‌آورد. از آنجایی که تجار و بازرگانان برای ترخیص کالا از امارات تنها ملزم به دریافت هزینه‌ی اصلی کالا می‌باشند و برای ترخیص به پرداخت هزینه‌های نیازی نیست، در نتیجه توجهات بیشتری به انجام فعالیت‌های تجاری در این کشور می‌شود. برای واردات و صادرات کالاها از کشور امارات، باید قوانین و شرایط لازم را در نظر گرفت تا بتوان با بصرفه‌ترین هزینه‌ها به انجام معاملات تجاری در کشور امارات و شهرهای مختلف این کشور اقدام کرد.

 

با توجه به تغییرات در قوانین ترخیص کالا در گمرکات امارات، قبل از ارسال کالای خود به مقصد گمرکات امارات، جهت جلوگیری از ضرر و زیان وارده، با ما مشورت نمایید.

کنید.

 

اطلاعات لازم درباره‌ ترخیص کالا از گمرکات دبی

یکی از دغدغه‌های همیشگی بازرگانان و تجار، هزینه‌های پرداختی برای ترخیص کالا‌ها از گمرک و وارد کردن آن‌ها به کشور خود می‌باشد‌. در واقع تمام سعی تجار، ترخیص کالا‌ها با بهترین و مناسب‌ترین هزینه می‌باشد. برخی از کشورها برای ترخیص کالا‌های مختلف هزینه‌های بسیار زیادی را از تجار دریافت می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود که، بیشتر سود حاصل از تجارت صرف ترخیص کالا‌ها از گمرک شود. به دلیل عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های بالا برای ترخیص کالا از دبی، بازرگانان علاقه و توجه بسیاری به واردات کالاهای مورد نظر خود از این کشور نشان می‌دهند. در واقع شهر دبی مکان مناسبی برای واردات کالاها و سپس ترخیص آن‌ها می‌باشد؛ چرا که تعرفه‌های لازم جهت ترخیص کالا از دبی و گمرک این شهر نسبت به شهرهای دیگر کشورها، بسیار مناسب بوده و به همین دلیل بازرگانان تمایل بسیاری به انجام معاملات با تجار فعال در دبی نشان می‌دهند.

 

ترخیص کالا از دبی به ایران

به طور حتم اطلاع از قوانین گمرک و مالیات یک کشور، مهم ترین فاکتوری است که بر اساس آن می توان شاهد نتایجی بسیار متفاوت در حوزه های تجاری به منظور تسهیل امور بود. ترخیص کالا امر دشواری است که تنها با داشتن تجربه و تسلط کامل امکان پذیر می گردد. پیش نیاز ترخیص و واردات کالا از دبی، آشنایی با تمامی قواعد و قوانین تجاری است.

 

دبی یکی از مهم ترین مراکزی به حساب می آید که در آن معاملات اقتصادی و تجاری مختلفی صورت می گیرد و کمتر بازرگان و یا تاجری را می توانید پیدا کنید که تا به حال نام این مرکز را نشنیده باشد. به همین علت روزانه کالاهای بسیاری از این کشور صادر می شوند. از این رو باید مراحل مختلفی را بدین منظور پشت سر بگذرانید. سالیانه شاهد آمار بالایی از ترخیص کالا از این شهر امارات هستیم. به خاطر اهمیتی که این موضوع به خود اختصاص داده است در ادامه شما را با مراحل ترخیص کالا از دبی آشنا خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

 

ترخیص کالا از گمرک دبی توسط شرکت بارون امپرور جنرال تریدینگ 

همانطور که گفته شد، به دلیل هزینه‌ بسیار بصرفه‌ای که دولت کشور امارات برای ترخیص کالاها‌ی مختلف تعیین کرده است، بسیاری از بازرگانان به انجام معاملات تجاری با این کشور علاقه نشان می‌دهند. حال سوالی که پیش می‌آید این است که برای ترخیص کالا در دبی، چه مراحلی باید طی شود؟ در پاسخ باید گفت مراحل ترخیص کالا از گمرک دبی بسیار کوتاه و قابل فهم است.

 

مراحل ترخیص کالا از دبی

برای ترخیص کالا از دبی باید در ابتدا تمامی قوانین مربوط به ترخیص را دانسته و بطور کلی، از اطلاعات مربوط به ترخیص کالا آگاه باشیم. این اطلاعات شامل تمامی مشخصات مربوط به کالاها یعنی وزن، مشخصات فنی و علاوه بر آن قیمتی که برای این کالاها تعیین شده است بوده که بازرگانان هنگام ترخیص باید این اطلاعات را در اختیار گمرک قرار دهند و در نهایت این اطلاعات توسط گمرک در یک اظهارنامه ثبت و ضبط می‌شود.

در مرحله‌ی بعد به بررسی میزان قیمت و هزینه‌ی کالاهای مختلف برای وارد کردن آن‌ها به کشور پرداخته می‌شود. قیمت تعیین شده برای کالاهای وارد شده به کشور، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد؛ از جمله‌ی این عوامل، میزان نیازی است که مردم کشور به ورود این کالا‌ها داشته و به بیان دیگر، میزان تقاضا برای کالاهای وارد شده است.

هر چه این تقاضا بیشتر باشد،قیمت نهایی تعیین شده برای کالاها نیز بیشتر می‌شود. از جمله عوامل دیگر موثر بر روی قیمت کالا، قیمت نهایی تعیین شده برای آن‌ها و همچنین شرایط بازار داخلی کشور و وجود شرایطی مناسب برای بازارها جهت فروش این کالاها می‌باشد. در پایان نیز، برای ترخیص کالا از دبی باید قیمت نهایی این کالا تعیین شود‌.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک دبی به ترتیب ذیل است: 

 

صدور بارنامه قبل از ترخیص کالا

پیش از ترخیص کالا از دبی دریافت بارنامه از ضروری ترین اقداماتی است که واردکنندگان باید نسبت به انجام مراحل آن اقدام نمایند. اما به طور حتم در صورت انتخاب شرکت معتبر گمرکی و ارائه وکالت نامه به شرکت، دیگر نباید نگران این مرحله بود.

بارنامه که در انواع مختلفی از جمله : زمینی، دریایی و هوایی صادر می گردد، شامل موارد متعددی است. در بارنامه ترخیص کالا، می توان شاهد مشخصات مرتبط با بار، خریدار، فروشنده ( شرکت فروشنده )، وزن، تعداد کالا، نوع بسته بندی کالا و سایر مشخصات مرتبط بود.

 

 مرحله اول، مشخصات کالا را بشناسید

برای اینکه بتوانید عملیات ترخیص کالا از دبی را به پشت سر بگذرانید نیاز است تا اطلاعات جامعی را از کالا به دست بیاورید. این اطلاعات می توانند شامل مواردی همچون مسائل فنی، قیمت کالا و فروشندگان آن باشد. آشنایی با این دسته از اطلاعات بدین منظور می باشد که آن ها را در اظهارنامه ترخیص کالا قرار دهید.

 مرحله دوم، هزینه های کالاهای وارداتی را بررسی کنید

در دیگر مراحل ترخیص کالا از دبی نیاز است تا نسبت به هزینه های کالاهای وارداتی بررسی های لازم را به انجام برسانید. کالاهایی که از دبی وارد ایران می شوند با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری بر روی آن ها انجام می گردد که از آن ها می توان به مواردی همچون گزینه های زیر اشاره کرد:

 • میزان نیازی که افراد به آن کالا دارند
 • بازار داخلی چه شرایطی را دارد
 • فروش کالا در بازار در چه زمانی است

از این رو قبل از اینکه اقدام به انجام هر گونه معامله ای کنید، از تعرفه های گمرکی مربوطه اطلاعات کامل به دست بیاورید. همچنین در این مرحله فرد فروشنده باید یک پیش فاکتور را برای گمرک صادر کند.

 

مرحله سوم،  قیمت تمام شده کالا را محاسبه کنید

در سومین گزینه از مراحل ترخیص کالا از دبی شما باید اقدام به قیمت تمام شده کالا کنید. البته این کار زمانی انجام خواهد شد که تمامی محاسبات گمرکی برای کالای مورد نظر انجام شده باشد. همچنین ترخیص کالا نیز یک برگه مخصوص دارد که در این مرحله باید صادر گردد. از دیگر مواردی که در قیمت نهایی تاثیرگذار هستند می توان به گزینه هایی همچون جابه جایی و انبارداری کالا اشاره کرد.

 

مرحله چهارم، برای ورود کالای خود مجوز دریافت کنید

در آخرین مرحله نوبت آن رسیده است که نسبت به ورود کالا خودتان مجوز مربوطه را دریافت کنید. چرا که گمرک ایران برای اینکه به شما اجازه ترخیص کالا را بدهد، نیازمند دریافت مجوز است. از این رو اگر کالای وارداتی نتواند مجوز را دریافت کند، در آن صورت نمی توانید به آن دست پیدا کنید.

« با ما کار کنید ، Vat پرداخت نمیکنید »

 

بدون پرداخت هیچگونه مالیاتی و با خیالی آسوده با ما کار کنید.

 

از جمله اولین مولفه ها در ترخیص کالا عبارت اند از :

 •  آشنایی با مراحل قانونی ترخیص کالا
 •  جمع آوری کلیه اسناد مرتبط با کالا مدنظر
 •  جمع آوری مدارک فردی و یا گروهی در خصوص تجارت و واردات کالا

 

شرکت ترخیص کالا از دبی  چه کاری انجام می‎دهد؟

در مطالب بالا به مراحل ترخیص کالا از دبی اشاره کردیم و مفاهیمی را درباره‌ی این فرایند بیان کردیم. حال باید اشاره کرد که، در صورت این که یک شخص عادی بخواهد به ترخیص کالا از دبی اقدام کند، هنگام ترخیص مواردی وجود دارد که حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشد؛ برای مثال افراد در هنگام ترخیص کالاهای خود از گمرک دبی، باید تسلط کافی را به زبان انگلیسی و یا زبان عربی داشته باشند تا بتوانند به راحتی مراحل ترخیص را طی کنند.

برای انجام تمامی کارها و موارد لازم جهت ترخیص کالاها، بازرگانان و تجار می‌توانند با مراکز فعال در این زمینه و یا یک شرکت ترخیص کالا از دبی هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. این مراکز با داشتن دانش کافی درباره‌ی نحوه‌ ترخیص کالا از دبی و همچنین داشتن مشاوران و مترجمان حرفه‌ای برای گفت و گو با مسئولان گمرک دبی، اقدامات لازم را برای ترخیص کالاها انجام می‌دهند.

تجار و بازرگانان به هنگام وارد کردن کالاهای مورد نیاز به گمرک دبی، باید مجوزهای لازم برای واردات این کالاها را به همراه داشته باشند. در واقع این مدارک و مجوزها، نشان از سالم بودن کالاهای وارداتی به گمرک را داشته و تضمینی برای این امر می‌باشند. این شرکت‌ها مدارک لازم جهت ترخیص را هنگام همکاری با تجار از آن‌ها دریافت می‌کنند و یا اقدامات لازم جهت اخذ این مدارک برای تجار را انجام می‌دهند و در هنگام ترخیص کالاها از گمرک، مدارک لازم را ارائه داده و اقدامات لازم جهت ترخیص کالاها از گمرک را انجام می‌دهند.

 

ترخیص سریع کالا از دبی

ترخیص سریع کالا از دبی توسط شرکت بارون امپرور جنرال تریدینگ به صورت تضمین شده صورت می گیرد. ترخیص ساده کالا تنها با اشراف بر قوانین گمرکی و هم چنین انجام تمامی پیش نیاز های لازم به صورت دقیق امکان پذیر خواهد بود.

دبی در میان برترین و مهم ترین نقاط تجاری مرتبط با ایران قرار دارد. قوانین گمرک دبی شباهت نزدیکی با قوانین ایران دارد. اطلاع دقیق از این قوانین برای تمامی واردکنندگان ضروری است تا از این طریق هرگز به مسئله ای برخورد نکنند.

اما با توجه به وکالت دهی بسیاری از واردکنندگان به شرکت های گمرکی با سابقه و حرفه ای در این رابطه، به طور حتم هرگز مشکلی سد راه واردات از دبی نخواهد شد.

 

مهم ترین اقلام وارداتی از دبی بدین شرح اند :

 • ترخیص انواع پوشاک
 •  انواع ماشین آلات
 •  انواع گوشی های هوشمند
 •  انواع خودرو سواری لوکس
 •  قطعات یدکی
 •  اقلام و کالاهای خوراکی
 •  انواع لوازم خانگی
 •  انواع کالاهای پلاستیکی
 •  انواع لپ تاپ نو و استوک
 •  انواع روغن های خوراکی از جمله روغن آفتابگردان

 

مهم ترین نکات ترخیص کالا در دبی

 •  ترخیص کالا از دبی تنها با در نظر داشتن برخی از نکات بسیار مهم و ضروری امکان پذیر خواهد شد. نکاتی که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم.
 •  آشنایی دقیق با قواعد تجاری و قوانین گمرکی کشور امارات
 •  دریافت مجوز حمل و نقل کالا
 •  انتخاب کالا برند به منظور افزایش فروش در بازار های داخلی
 •  اطمینان از اصالت کالا
 • در نظر داشتن واحد پولی امارات و تفاوت ارزش آن با ریال
 •  توجه به شرایط آب و هوایی برای واردات کالا
 •  انتخاب شرکت معتبر به منظور وکالت دهی در امور ترخیص کال

 

تعرفه‌های مربوط به گمرک دبی

تعرفه گمرک دبی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار داشته و هزینه‌ی نهایی برای ترخیص کالاهای مختلف از این منطقه، با توجه به این عوامل مشخص می‌شود. از جمله نکات موثر بر روی قیمت ترخیص کالا از دبی به ایران، نوع کالای وارداتی می‌باشد؛ به بیان دیگر دسته‌ای کالاهای وارداتی تحریم شده ممکن است قیمت گمرک بیشتری نسبت به دیگر انواع کالاها داشته باشند، و یا دسته‌ای دیگر از کالاهای مهم تجاری مثل نفت هزینه‌های بیشتری را برای تجار به همراه دارند.

علاوه بر نوع کالاها، وزن و تعداد این کالاها نیز در هزینه‌ی ترخیص آن‌ها از گمرک تاثیر بسزایی می‌گذارد. نکته‌ی مهمی که درباره‌ی ترخیص کالا از گمرکات دبی وجود دارد این است که هزینه‌ی اولیه‌ای که برای ترخیص کالاها توسط گمرک تایین می‌شود بسیار ناچیز بوده و در واقع، هزینه‌ی اولیه کالاها برابر با هزینه‌ی ترخیص آن‌ها از گمرک دبی می‌باشد.

انواع مختلفی از کالاها وجود دارند که می‌توان با پرداخت هزینه‌های لازم، به ترخیص کالا از گمرکات امارات پرداخت؛ از جمله‌ی این ابزار و وسایل می‌توان به گوشی‌های موبایل، انواع لوازم خانگی، سنگ‌های قیمتی، کالاهای پلاستیکی گوناگون، انواع ماشین آلات و خودروها، انواع پوشاک و لباس، قطعات یدکی خودروها، انواع مشخصی از مواد غذایی، لوازم دیجیتالی مثل لپ تاپ و کامپیوتر، قطعات الکتریکی مختلف و… اشاره کرد که با روش‌های مختلف هوایی، دریایی و یا زمینی و از طریق قطارهای باربری می‌توان این کالاها را به کشور وارد کرد.

 

هزینه ترخیص کالا از دبی

هزینه ترخیص کالا در دبی و واردات آن به ایران عموما بر اساس پارامتر های متعددی تعیین می گردد. تعیین هزینه های گمرکی بر اساس شاخصه های مهمی از جمله نوع کالا، تعداد، نوع واردات و هم چنین گمرک تعیین شده برای تحویل کالا مشخص می گردد.

شرکت ترخیص کالا بارون امپرور جنرال تریدینگ با توجه به حضور نیرو های فعال و باتجربه در گمرک، ارائه دهنده مشاوره دقیق و شفاف تمامی هزینه های وارداتی برای واردکنندگان و بازرگانان خواهد بود.

امکان دریافت لیست کاملی از کلیه هزینه های واردات کالا به صورت پیش فرض، قطعا مراحل تصمیم گیری برای تجار را ساده تر خواهد نمود. اما باید توجه داشت که واردات از دبی در میان باصرفه ترین حوزه های تجاری شناخته می شود.

 

شرکت ترخیص کالا از دبی بارون امپرور جنرال تریدینگ

همانطور که اشاره شد، برای ترخیص کالا از دبی باید قوانین و شرایط بسیار مهمی را در نظر گرفت و مراحلی را که برای ترخیص کالاها لازم است طی کرد. شرکت‌ها و موسسات مختلفی وجود دارند که به عنوان ترخیص کار گمرک دبی فعالیت می‌کنند که قبلا عملکرد هر یک از این مراکز را به شکل مفصل بررسی کردیم. یکی از شرکت‌های معتبر فعال در زمینه‌ی ترخیص کالاها از دبی، شرکت baron Emperor General Trading می‌باشد.

این مرکز با شماره لایسنس 587395 در دایره اقتصادی دبی فعالیت بوده و با دارا بودن بیش از 25 سال سابقه، خدمات زیادی را در زمینه‌ی انجام فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و بازرگانی و همچنین گمرکی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این مرکز دارای حق عضویت در اتاق بازرگانی کشور امارات می‌باشد و با داشتن کد مالیاتی فعال (Vat)، خدمات گوناگونی را به بازرگانان و تجار ارائه می‌دهد.

از جمله خدمات مختلفی که توسط این مرکز ارائه می‌شود می‌توان به خدمات گوناگون گمرکی، خدمات بازرگانی و همچنین خدمات حمل و نقل کالاهای ترخیص شده به کشورهای مختلف اشاره کرد. در مطالب زیر به بررسی هر یک از این خدمات به شکل جداگانه می‌پردازیم.  این مجموعه در زمینه ترخیص و ترانزیت انواع نوشیدنی ها ، ترخیص و ترانزیت مواد غذایی از گمرک امارات نیز فعالیت دارد.

 

خدمات تخصصی بارون امپرور جنرال تریدینگ در زمینه ترخیص کالا از گمرک دبی :

 •  ترخیص تخصصی و یک روزه مواد غذایی و آشامیدنی از دبی
 •  ترخیص تخصصی و یک روزه مکمل های ورزشی از گمرکات امارات
 •  ترانزیت و ری اکسپورت کالا از دبی
 •  حمل توسط لنج (ته لنجی و ملوانی) از دبی و …
 •  خرید و ارسال کالا از دبی

 

مهم ترین ویژگی شرکت ترخیص کالا از دبی بارون امپرور جنرال تریدینگ

از جمله مهم‌ترین اقداماتی که توسط این مرکز انجام می‌شود، مربوط به ترخیص کالاها و انجام کارهای گمرکی مربوط به کالاهای وارداتی می‌باشد. این شرکت تمامی اقدامات گمرکی لازم نظیر import، import for re-export، Trans-ship، Transit را برای ترخیص کالاها را در گمرک‌های هوایی و دریایی دبی که به ترتیب با نام‌های گمرک جبل علی دبی و گمرک کارگو ویلج شناخته می‌شوند و همچنین گمرک شارجه را انجام داده و علاوه بر آن اقدامات لازم جهت ارسال کالاها با وسایل و ابزار حمل و نقل مختلفی مثل کشتی و یا هواپیما انجام می‌دهد و بارگانان می‌توانند با خیالی آسوده، کلیه‌ی اقدامات برای واردات کالاهای خود به کشور را به این مرکز بسپارند.

این شرکت از تمامی اطلاعات بروز مربوط به ترخیص کالاها از گمرک دبی را دارا می‌باشد و با آگاهی از ممنوعیت‌های موجود، تمامی اقدامات را برای ترخیص کالاها انجام می‌دهد. از جمله دیگر اقدامات مهمی که توسط این شرکت انجام می‌شود، می‌توان به رزرو جا برای کالاهای مختلف در لیست بارهای لنج‌ها و کشتی‌های مورد استفاده جهت حمل و نقل و ارسال کالاها اشاره کرد. شرکت baron Emperor General Trading توانایی بسیار زیادی در تهیه‌ی کالاهای تحریم شده و وارد کردن آن‌ها به کشور را دارا می‌باشد و با داشتن نمایندگی در کشور امارات اقدامات لازم برای خرید کالاهای مورد نیاز بازرگانان از شرکت‌های خارجی را انجام می‌دهد.

یکی دیگر از مهم‌ترین اقداماتی که توسط این شرکت انجام می‌شود، انجام تمامی کارهای حمل و نقل‌ کالاهای وارداتی و ترخیص شده از گمرک، از طریق روش‌های حمل مختلف هوایی و دریایی می‌باشد. این شرکت کالاهای مشتریان خود را در کشور مبدا تحویل گرفته و از طریق راه‌های مختلفی که ذکر شد، به حمل و نقل این کالاها و وارد کردن آن‌ها به کشور ایران اقدام می‌کند.

 

« با ما کار کنید ، Vat پرداخت نمیکنید »

 

بدون پرداخت هیچگونه مالیاتی و با خیالی آسوده با ما کار کنید.

 

خدمات

اماراتترخیصترخیص کالادبیگمرک اماراتگمرک دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.